Organizator:

125-lecie Firmy STOLTUR: Tradycja, Innowacja, Wizja Przyszłości

Podziel się

W niezwykłym jubileuszu firmy STOLTUR, która świętuje swoje 125-lecie istnienia, uczestniczyli liczni goście, przedstawiciele władz lokalnych, członkowie rodziny oraz dumni pracownicy. Nie zabrakło także przedstawicieli OMEGA FUNERAL FORUM i magazynu OMEGA. Uroczyste otwarcie tego wyjątkowego spotkania było wyrazem szacunku dla historii firmy oraz dowodem na jej nieustający wkład w rozwój lokalnej społeczności i gospodarki.

Spotkanie otworzyła uroczysta mowa Jędrzeja Millera, która w symboliczny sposób nawiązywała do początków firmy STOLTUR. Mało jest w Polsce firm rodzinnych z tak długimi tradycjami i historią sięgającą XIX wieku. Przedstawiono historię rodziny Millerów, co stanowiło hołd dla korzeni przedsiębiorstwa.  – Tajemnicą sukcesu naszej rodziny jest myśl, że każdego dnia należy budzić się z mocnym przekonaniem, że to właśnie dziś dokona się dzieło na miarę naszego życia. – powiedział Jędrzej Miller.

Po wygłoszonym orędziu wszystkich zebranych serdecznie przywitali Jan i Marian Miller, podkreślając znaczenie tego dnia i roli, jaką STOLTUR odegrał w historii lokalnej społeczności.

Podziękowania dla Przedstawicieli Władz Lokalnych i Członków Rodziny

Nie lada wzruszenie wzbudziły słowa podziękowania skierowane w stronę przedstawicieli władz lokalnych, którzy wspierali rozwój firmy na przestrzeni lat. Uznano ich za partnerów w sukcesie, a przedstawiona historia firmy, prezentowana podczas spotkania, ukazywały, jak STOLTUR ewoluował, wpływając na otoczenie. Członkowie rodziny, którzy byli obecni na spotkaniu, odegrali szczególną rolę. Ich obecność była zarówno hołdem dla przeszłości, jak i wyrazem zaufania do przyszłości firmy STOLTUR.

Wyróżnienie dla Pracowników Firmy

Niezwykle emocjonującym momentem było wyróżnienie pracowników firmy, którzy wnieśli znaczący wkład w rozwój przedsiębiorstwa. Nagrody wręczono nie tylko za długoletnią służbę, ale także za pomysłowość, zaangażowanie społeczne i innowacyjne podejście do wyzwań biznesowych. W trakcie ceremonii wyróżniono pracowników, którzy reprezentowali różne działy firmy, od produkcji do pracowników administracyjnych. Ich zaangażowanie było kluczowe dla osiągnięcia obecnej pozycji STOLTUR na rynku.

Koncert i uroczysty obiad: Podsumowanie Jubileuszu

Całość uroczystości zakończyła się koncertem, podczas którego artyści zaprezentowali utwory z różnych epok, odwołując się do historii firmy. Był to moment refleksji nad przeszłością, ale także inspiracja do spojrzenia w przyszłość z odwagą i determinacją. Po koncercie wszyscy uczestnicy przenieśli się na uroczysty obiad, podczas którego wymieniano wspomnienia, dzielono się wrażeniami i planowano kolejne lata rozwoju firmy STOLTUR. Obiad był również okazją do nieformalnych rozmów i integracji, co umocniło więzi wśród pracowników, gości i członków rodziny.

Dziś STOLTUR to nowoczesna firma, laureatka wielu wielkopolskich i ogólnopolskich rankingów i nagród, m.in. miesięcznika Forbes, Newsweeka czy Pulsu Biznesu. Przy pracy na dwie zmiany i wdrożeniu nowoczesnych systemów produkcji, fabrykę w Turku opuszcza miesięcznie 10 tysięcy trumien (300 dziennie), z których 97 procent trafia na eksport. Trumny firmy STOLTUR są wyrobami o wysokim stopniu przetworzenia, od lat zaliczanymi do najlepszych na rynkach europejskich. 

TEKST: Klaudyna Bogurska-Matys ZDJĘCIA: Michał Sidorowicz/turek.net