Organizator:

Konferencja Omega Funeral Forum wróciła do kalendarza wydarzeń Grupy MTP

Podziel się

Po blisko 5 latach przerwy przedstawiciele branży funeralnej zawitali do Poznania aby wspólnie rozmawiać o biznesie, ale także o szansach i wyzwaniach jakie aktualnie stoją przed branżą funeralną.

Podczas dwudniowego wydarzenia dyskusje, będą w dużej mierze poświęcone nowemu prawu pogrzebowemu. Branża pogrzebowa wierzy, że przyczyni się ono do podniesienia standardów, które już dawno powinny obowiązać w tym, jakże wrażliwym sektorze. Do debaty o nowych przepisach w tej dziedzinie zaprosiliśmy ekspertów i przedstawicieli środowiska branżowego.

 

Podczas uroczystości otwarcia, głos zabrali Wiceprezes Zarządu Grupy MTP Filip Bittner, Prezes Polskiej Izby Branży Pogrzebowej Robert Czyżak oraz Prezydent FIAT-IFTA Marek Cichewicz, który dokonał oficjalnego otwarcia konferencji Omega Funeral Forum. 

 

Pierwszy dzień konferencji rozpoczęliśmy od ważnego tematu, jakim jest wsparcie w żałobie po śmierci osoby w wyniku samobójstwa, które poprowadzili: dr Halszka Witkowska oraz ks. Tomasz Trzaska.

Ten trudny temat w szerokim zakresie dotyczy przedsiębiorców sektora branży pogrzebowej, oraz pracowników, którzy są często pierwszymi osobami, które mają do czynienia z osobami dotkniętymi traumą związaną z utratą bliskiej osoby, która odebrała sobie życie.

 Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się debata na temat zmian w prawie pogrzebowym z udziałem pełnomocnika Rady Ministrów Wojciecha Labudy, który wspólnie z zaproszonymi ekspertami opowiadał o obecnych procesach przygotowawczych do wprowadzenia ustawy, a także wyjaśniał jak w praktyce będą funkcjonowały zaplanowane zmiany legislacyjne.

Podczas części warsztatowej kontynuowany był temat wsparcia w żałobie po śmierci bliskiej osoby w wyniku samobójstwa. Natomiast o elementarnych zasadach komunikacji z żałobnikiem opowiedziała Magdalena Wieczorek.