Organizator:

Omega Funeral Forum – dwudniowa konferencja dla branży funeralnej

Podziel się

W dniach 19-20 kwietnia 2024 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się V edycja forum przeznaczona dla przedsiębiorców z branży pogrzebowej. Organizatorem wydarzenia jest zespół redakcyjny magazynu funeralnego Omega oraz Grupa MTP. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęły kluczowe instytucje branżowe: Międzynarodowa Federacja Organizacji i Firm Pogrzebowych FIAT-IFTA, Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe oraz Instytut Branży Pogrzebowej i Cmentarnej.

PROGRAM ODBIERZ ZAPROSZENIE

Celem organizatorów jest stworzenie przyjaznej płaszczyzny, która posłuży merytorycznej dyskusji na temat zmieniającej się regulacji prawnej w tym obszarze gospodarki oraz nawiązania kontaktów biznesowych pomiędzy uczestnikami forum.

Na forum zapraszamy osoby, które na co dzień są związane z branżą pogrzebową w szczególności pracowników: zakładów pogrzebowych, krematoriów, zarządców cmentarzy, zakładów utrzymania zieleni, pracowni florystycznych, placówek szpitalnych i domów opieki, przedstawicieli branż: motoryzacyjnej, kosmetycznej i odzieżowej.

W tegorocznej edycji forum zaplanowane zostały dwa główne bloki tematyczne:

- fundamenty prawne i etyka w branży funeralnej

- rozwój osobisty i biznesowy w branży funeralnej

Pierwszego dnia konferencja rozpocznie się od debaty poświęconej problematyce branży przed wejściem w życie nowej ustawy pogrzebowej. Do merytorycznej dyskusji na ten temat zaprosiliśmy przedstawicieli instytucji państwowych oraz branżowych, a także ekspertów z dziedzin powiązanych z głównym tematem dyskusji, którzy pochylą się nad projektem ustawy, która po raz kolejny będzie procedowana w sejmie. Zaproszeni goście odpowiedzą między innymi na pytania: jakie są potrzeby i oczekiwania przedsiębiorców, jak zmiany wpłyną na codzienne funkcjonowanie firm z branży, ile powinien wynosić zasiłek pogrzebowy oraz czy cyfryzacja jest koniecznością.

W programie przewidziano również pytania od publiczności. W drugiej części pierwszego dnia forum na scenie pojawią się Agata Baryła oraz Patrycja Piotrowiak, które podzielą się swoją wiedzą z zakresu marketingu funeralnego, zarówno w aspekcie etycznym jak i praktycznym z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi marketingowych. Część teoretyczna zostanie uzupełniona o warsztaty w mniejszych grupach. Dla osób, które na co dzień prowadzą ceremonie pogrzebowe został przygotowany warsztat z emisji głosu, który poprowadzi doświadczony dziennikarz – Michał Krasoń.

Drugi dzień konferencji rozpocznie się od wykładu profesor Ewy Więcek-Janki, która przedstawi kwestie związane z prowadzeniem i dziedziczeniem firm rodzinnych. Temat będzie kontynuowany przez Jana Millera z firmy Stoltur, który na własnym przykładzie opowie o historii firmy, a przede wszystkim o wyzwaniach związanych z sukcesją biznesu rodzinnego. Nie zabraknie również trudnych tematów związanych z emocjami w sytuacjach kryzysowych. Do tego panelu zaprosiliśmy doświadczone specjalistki – Elwirę Liegman - dyrektor Holistycznego Centrum Wsparcia po Stracie eMOCja, oraz Dominikę Hermanowicz – mówcę ceremonii humanistycznych.

W programie także prezentacja prac Mirosława Drohomireckiego z pracowni Daisy, oraz wyjątkowe spotkanie z certyfikowanym szkoleniowcem i mówcą Brian Tracy International z zakresu savoir-vivre i etykiety biznesowej – Ewą Brok.

Podczas Omega Funeral Forum swoją ofertę zaprezentują partnerzy forum, którzy dysponują szeroką gamą usług i produktów związanych z branżą funeralną. Będzie okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami w zakresie organizacji pogrzebów, kremacji i ceremonii żałobnych. Ponadto na stoiskach pojawią się nowoczesne produkty, takie jak trumny, urny czy akcesoria pogrzebowe, które spełniają najwyższe standardy jakości i estetyki. W przerwach pomiędzy wykładami do dyspozycji partnerów i zaproszonych gości będzie nowoczesna i komfortowa przestrzeń Poznań Congres Center, gdzie przy dobrej kawie będzie można nawiązać nowe kontakty biznesowe, porozmawiać na tematy branżowe oraz wymienić się doświadczeniami z codziennego życia.

Każda osoba z branży funeralnej może odebrać nieodpłatnie zaproszenie na stronie:

https://rejestracja.tobilet.pl/pl/omega-funeral-forum-2024-bilet-wielokrotny/

Program wydarzenia:

https://funeralforum.pl/pl/dla-uczestnikow/wazne-informacje/program/

Omega Funeral Forum 18-19 kwietnia 2024