Organizator:

Omega Funeral Forum - opinie uczestników

Podziel się

Wspaniała atmosfera towarzyszyła czwartej edycji Omega Funeral Forum. Wydarzenie, które trwało przez dwa dni, zgromadziło liczne grono profesjonalistów z branży funeralnej. O swoich wrażeniach z konferencji opowiedzieli jego uczestnicy.

Robert Czyżak - Prezes Polskiej Izby Branży Pogrzebowej

"Myślę, że kolejną odsłonę forum funeralnego – pomimo blisko 5-letniej przerwy, z całą pewnością należy zaliczyć do udanych przedsięwzięć. Jako Prezes Polskiej Izby Branży Pogrzebowej cieszę się, że byliśmy jego częścią. Tegoroczna edycja, która przybrała formę wydarzenia szkoleniowo-konferencyjnego, została wzbogacona możliwością prezentacji oferty partnerów wydarzenia w otwartej przestrzeni kongresowo-wystawienniczej, co moim zdaniem sprawdziło się doskonale. Przygotowane przez MTP gotowe projekty spersonalizowanego stoiska pozwoliły na prezentację usług i produktów firm związanych z branżą pogrzebową. Dzięki temu uczestnicy wydarzenia w przerwie od warsztatów i prelekcji mieli możliwość nawiązania ciekawych kontaktów biznesowych. Cieszy nas fakt, iż w gronie partnerów wydarzenia oraz jego uczestników znalazło się wielu naszych członków, co pokazuje, że my jako Izba jesteśmy szczerze zainteresowani podnoszeniem swoich kwalifikacji zawodowych, interesują nas nowe trendy i chętnie wymieniamy się doświadczeniami, i gotowi jesteśmy na zmiany w prawie pogrzebowym, o które jako Izba walczymy od lat. Stale podnosząc jakość swoich usług, czerpiąc wiedzę z tego typu spotkań oraz korzystając z wiedzy i doświadczeń innych osób z branży, chcemy wspólnie zmieniać na lepsze środowisko pracy firm pogrzebowych w Polsce i zapewniać naszym klientom usługi na najwyższym poziomie, pełne taktu i zrozumienia."

 

Marek Cichewicz  - Prezydent Światowej Federacji Organizacji i Firm Pogrzebowych FIAT-IFTA (2022-2024), CEO BONGO Międzynarodowe Usługi Pogrzebowe

"Omega Funeral Forum 2023 była interesującym spotkaniem branży pogrzebowej, kładącym duży akcent na podnoszenie branżowych kompetencji. Z perspektywy Światowej Federacji Przedsiębiorców i Organizacji Pogrzebowych FIAT-IFTA każde spotkanie, które sprzyja budowaniu relacji, omawianiu najbardziej aktualnych zagadnień dla branży w danym kraju, prezentowaniu innowacji w dziedzinie usług pogrzebowych oraz sposobów lepszej obsługi rodzin w żałobie, stanowi ogromną wartość. Omega Funeral Forum 2023 bez wątpienia takim wydarzeniem było. Bardzo doceniam profesjonalną organizację oraz przyjemną aranżację miejsca spotkań. Dziękuję za wszystkie owocne rozmowy dotyczące FIATIFTA oraz międzynarodowej perspektywy branży pogrzebowej, jakie miałem okazję przeprowadzić podczas wydarzenia. Omega Funeral Forum 2023 jest wydarzeniem, którego nie może zabraknąć w moim kalendarzu."

 

Tomasz Salski - współwłaściciel BONGO sp. z o.o. oraz właściciel firmy pogrzebowej KLEPSYDRA sp. z o.o.

"Byłem obecny na pierwszym spotkaniu funeral forum organizowanym przez magazyn Omega jeszcze w 2017 roku. Już wtedy było to ciekawe połączenie wystawy z warsztatami tematycznymi, które mogą rozwinąć naszą branżę. Z dużym zainteresowaniem odwiedziłem Omega Funeral Forum 2023 i nie zawiodłem się. W mojej ocenie to odpowiedni kierunek spotkań w naszej tradycyjnej branży – wystawa, warsztaty i przede wszystkim platforma spotkań i wymiany poglądów. Dziękuję również za zaproszenie do udziału w panelu dyskusyjnym dotyczącym nowej ustawy pogrzebowej, przepisów, na które czekamy. Mam nadzieję, że moje doświadczenie i uwagi były pomocne. Gratuluję pomysłu i organizacji całego przedsięwzięcia."

 

Łukasz Wojciechowski - Van-Team

"W kwietniu bieżącego roku nasza firma Van-Team wraz z Toyota Centrum Poznań oraz Zakładem Pogrzebowym Memento Mori Wojciech Oleksiewicz z miejscowości Brańsk miała możliwość zaprezentować na Omega Funeral Forum konduktową zabudowę pogrzebową na samochodzie Toyota PROACE. Prezentowany pojazd cieszył oko osób odwiedzających nasze stoisko oraz z dumą prezentował flotę samochodową, jaką posiada pan Wojciech Oleksiewicz w swoim zakładzie pogrzebowym. Wyposażenie pojazdu zostało tak dopasowane, aby funkcjonalność, styl, najnowszy design z nienagannym wizerunkiem i bezproblemowym użytkowaniem było niezawodne jak sama marka Toyoty.

Van-Team wykonuje zabudowy nie tylko na prezentowanym modelu, ale na innych pojazdach bazowych wiodących producentów pojazdów. Dzięki Omega Funeral Forum nasi klienci, goście, zwiedzający mogli fizycznie zapoznać się z produktem, porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, oczekiwaniami, nawiązać kontakt do realizacji i zleceń na zabudowę pojazdu.

Wydarzenie, jakie odbyło się w kwietniu w Poznaniu, uważam za bardzo owocne, potrzebne i godne polecenia do dalszej możliwości prezentowania usług w branży pogrzebowej w bardzo kameralnej atmosferze."

 

Paweł Pakuła - CEO eKlepsydra

Spotkanie Omega Funeral Forum 2023 okazało się być dla eKlepsydry bardzo dobrym miejscem do nawiązywania i podtrzymywania relacji biznesowych. Dwudniowe wydarzenie pozwoliło skoncentrować się na rozmowach z obecnymi i potencjalnymi partnerami naszego elektronicznego powiadomienia pogrzebowego. Nieco inne podejście, łączące elementy targów z konferencją i warsztatami, zapowiada interesujący trend, który będę obserwować z zaciekawieniem.

 

Katarzyna Supa - Redaktor naczelna THANOS magazine

"Na Omega Funeral Forum 2023 patrzę z perspektywy redaktora naczelnego magazynu THANOS, oficjalnego magazynu Światowej Federacji Przedsiębiorców i Organizacji Pogrzebowych FIAT-IFTA, niezależnego eksperta oraz osoby, która tworzyła Funeral Forum w latach 2017-2019. Cieszę się, że projekt jest kontynuowany, że organizatorzy Omega Funeral Forum 2023 nie tylko zaczerpnęli z pierwotnych założeń, ale również znacząco wzbogacili spotkanie o nowe elementy i tematy, takie jak chociażby etyka w usługach pogrzebowych czy wsparcie dla rodzin w żałobie. Wydarzenie z pewnością jest jednym z ciekawszych spotkań branżowych w Polsce, które nakierowane jest na edukację i podnoszenie kompetencji w branży pogrzebowej. Omega Funeral Forum 2023 była dla mnie interesującym miejscem spotkań i rozmów, które dostarczyły nowej perspektywy w spojrzeniu na ważne dla branży tematy."

 

Ewa Brok - Etykieta Biznesowa

"Byłam prelegentem na Omega Funeral Forum i to był to dla mnie wyjątkowy czas, przede wszystkim ze względu na branżę. Moje wystąpienie poruszające tematykę kultury w branży funeralnej spotkało się z dużym zainteresowaniem i aktywnością publiczności. Zrozumiałam wtedy, że to branża taka jak inne i tak samo, jak w innych branżach, ważne są kompetencje miękkie i umiejętności, których źródłem są empatia, takt, szacunek, dyskrecja, udana komunikacja. Miałam możliwość uczestniczyć w ciekawych panelach dyskusyjnych i wystąpieniach, reakcje publiczności i rozmowy kuluarowe pokazały mi, że organizator świetnie odpowiedział nimi na potrzeby uczestników, nie tylko doborem tematów, ale i zaproszonych gości – fachowców, ekspertów, ludzi z doświadczeniem. Przyjemna, życzliwa atmosfera, ludzie otwarci na rozmowy, wymianę doświadczeń i pomysłów. Sama moja wizyta i rozmowy zaowocowały kilkoma szkoleniami z zakresu kultury w branży funeralnej. Widzę duży sens w organizacji takich spotkań. To dobry czas nie tylko dla osób z branży, ale również dla tych spoza. Organizator zadbał o to, aby można było w dobrej, spokojnej atmosferze porozmawiać o tematach, które wciąż w naszej kulturze uważane są za tematy tabu. A nic nie daje takiego spokoju – w zetknięciu z tematem dotyczącym np. śmierci, ceremonii pogrzebowej – jak rozmowa z człowiekiem z pasją i powołaniem. Jestem bardzo wdzięczna za zaproszenie na to wydarzenie. Za każdym razem, kiedy zerkam na wiszący na ścianie identyfikator z Omega Funeral Forum pojawia mi się na buzi uśmiech."

 

Patrycja Owczarzak - Mistrz Świeckich Ceremonii Pogrzebowych

"Nie trzeba być alfą, żeby dostrzec korzyści z „Omega Funeral Forum 2023”. Krótka, zwięzła i treściwa – dwa dni to i tak nadmiar „szczęścia”, żeby nas – funeralnych – zagonić w jedno miejsce, z dala od pracy i posługi. Warto było zajrzeć pod poznański dach MTP w Poznaniu, bo… – była to neutralna przestrzeń dla wszystkich, którzy przede wszystkim mieli ochotę spotkać dawno niewidzianych znajomych lub poznać nowe koleżeństwo z branży. Było sporo czasu na rozmowy, wymianę opinii i doświadczeń. Nie tylko podczas wieczornego bankietu, który przebiegał notabene w bardzo serdecznej atmosferze. Próba konsolidacji towarzystwa w konferencyjnych i podkreślam raz jeszcze – neutralnych realiach – była bardzo ważna, bo aktualnie w Polsce mamy silne rozczłonkowanie branży na szereg izb, stowarzyszeń etc. Nie sprzyja to wspólnocie naszych interesów i niepotrzebnie wyznacza granice, które ciężko przekroczyć. – pomijając temat, którym większość z nas jest szczególnie zainteresowana, czyli kwestia nowej ustawy, w programie znalazło się kilka bardzo zróżnicowanych zagadnień, m.in. w kwestii marketingu, etykiety, biurowej i terenowej obsługi klienta, prowadzenia ceremonii świeckiej czy współpracy zakładów z osobami duchownymi. Pojawił się bardzo ważny wątek kwestii śmierci samobójczej – na ile my, jako branża, jesteśmy na „pierwszej linii frontu”, mogąc jej ewentualnie zapobiegać. Tradycje poznańskich targów są nam chyba wszystkim znane. To moim zdaniem mekka polskiej prezentacji oferty handlowej dla praktycznie każdej branży. Nie wyobrażam sobie, żeby miało zabraknąć na nich „funerałki” – również w kolejnych latach. Nowych tematów nie wymyślimy nieskończenie wiele, ale jak pokazała akurat ostatnia Omega – nie stoimy jako branża w miejscu, w żaden sposób. Większość z nas tęskni za doskonałą jakością usług w każdym aspekcie, szukamy nowinek technologicznych, uczymy się coraz lepiej rozmawiać z rodzinami, które trafiają pod naszą opiekę, denerwują nas niepotrzebne konflikty na linii zakład-kościół etc. I powiem Państwu jedno – mistrza nie oszukasz ;-) Usłyszy nawet „między wersami”, kto pracuje całym sercem w „funerałce”, a kto tylko jego połową. Z całą serdecznością zapraszam Państwa na kolejną edycję „Omega Funeral Forum” – niech Was nie zabraknie… A ja osobiście liczę na zaakcentowanie kilku konkretnych tematów, o które z przekonaniem poproszę organizatorów.
Dziękuję MTP za możliwość opowieści o mojej posłudze – jako poznanianka czułam dumę i radość z tego faktu!
Z serdecznością i sympatią dla wszystkich Państwa