Organizator:

V forum funeralne okiem redaktor naczelnej magazynu Omega

Podziel się

OMEGA FUNERAL FORUM, które odbyło się w dniach 19-20 kwietnia, było istotnym wydarzeniem dla branży funeralnej, ze szczególnym naciskiem na debatę dotyczącą przyszłości tego sektora. W debacie wzięli udział kluczowi przedstawiciele branży, a moderowała ją redaktor naczelna Magazynu Omega, Klaudyna Bogurska-Matys.

W debacie wzięli udział: Marek Cichewicz, Prezydent FIAT-IFTA, który przyniósł do stołu swoje doświadczenie i wizję przyszłości branży na poziomie międzynarodowym, Dariusz Dutkiewicz z Instytutu Branży Pogrzebowej i Cmentarnej, który przedstawił analizę trendów i wyzwań, z jakimi branża będzie musiała się zmierzyć w najbliższych latach, Tomasz Lewandowski z SMM Legal, omówił prawną perspektywę wyzwań branży funeralnej, Jakub Rosiak z Funeral Finance, przedstawił aspekty finansowe i ekonomiczne związane z funkcjonowaniem firm pogrzebowych, Tomasz Salski z Grupy Klepsydra, którego doświadczenie w zarządzaniu firmami wniosło cenną perspektywę do dyskusji oraz Krzysztof Wolicki z Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego, który reprezentował głos samych przedsiębiorców i pracowników branży.

Debata na temat przyszłości branży funeralnej była najważniejszym punktem poznańskiej konferencji i stanowiła doskonałą okazję do omówienia aktualnej sytuacji sektora pogrzebowej oraz oczekiwań jakie mają przedsiębiorcy. Dyskusja przyniosła szereg cennych wniosków i pomysłów na rozwój branży, uwzględniając zmieniające się potrzeby klientów, trendy społeczne oraz regulacje prawne. Wnioski z tej debaty będą miały długotrwałe konsekwencje dla kształtowania strategii i działań firm pogrzebowych w Polsce.

W pierwszym dniu V edycji Omega Funeral Forum odbyły się interesujące prezentacje i warsztaty, które wprowadziły uczestników w tematykę etycznego marketingu w branży funeralnej. Agata Baryła podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, jak można skutecznie promować usługi pogrzebowe, zachowując jednocześnie wysokie standardy etyczne. Z kolei Patrycja Piotrowiak przedstawiła najnowsze narzędzia marketingowe, które mogą być wykorzystane do efektywnego dotarcia do klientów w dzisiejszym świecie cyfrowym. Dziennikarz Michał Krasoń przeprowadził warsztaty z emisji głosu, co stanowiło ciekawe uzupełnienie programu. Dzięki temu uczestnicy mieli okazję doskonalić swoje umiejętności komunikacyjne, co może być niezwykle przydatne w pracy z klientami wrażliwymi emocjonalnie. Te prezentacje i warsztaty nie tylko zwiększyły wiedzę uczestników, ale także dostarczyły praktycznych narzędzi, które można wykorzystać w codziennej pracy w branży funeralnej.

W drugim dniu forum dominującą rolę odegrał wykład i profesor Ewy Więcek-Janki. Jej prezentacja była zbiorem cennej wiedzy popartej doświadczeniem w obszarze biznesu oraz zarządzania firmami rodzinnymi. Wykłady i warsztaty na temat prowadzenia firm, nie tylko rodzinnych oraz sukcesji biznesu i radzenia sobie z emocjami w sytuacjach kryzysowych stanowiły niezwykle wartościową część programu. Wiele osób zainteresowanych tymi tematami miało okazję poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć praktyczne wskazówki dotyczące prowadzenia firmy, zwłaszcza w kontekście wyzwań, jakie niesie zarządzanie firmą rodzinną.

Spotkanie z Ewą Brok, ekspertem ds. savoir-vivre'u biznesowego było niezwykle wartościowym elementem programu, zwłaszcza w kontekście obecności osób z różnych środowisk i kultur biznesowych. Wspólna refleksja nad zasadami savoir-vivre'u biznesowego przyczyniła się do budowania lepszych relacji międzyludzkich oraz podniosła poziom profesjonalizmu wśród uczestników.

Dodatkowo, uczestnicy zdobyli cenne kontakty biznesowe, zapoznali się z ofertą partnerów co stworzyło inspirującą atmosferę współpracy. Drugi dzień forum był więc nie tylko czasem na zdobywanie wiedzy, ale również na budowanie relacji, dzielenie się doświadczeniami i inspiracją. To właśnie różnorodność tematów i interakcja między uczestnikami czyniły ten dzień niezwykle owocnym i wartościowym dla wszystkich zaangażowanych.

OMEGA FUNERAL FORUM w Poznaniu to nie tylko miejsce, gdzie branża pogrzebowa zbiera się, by omawiać najnowsze trendy, zmiany prawne i perspektywy rozwoju. To także wyjątkowa okazja do integracji i nawiązywania nowych znajomości. Przez dwa dni uczestnicy mogą oderwać się od codzienności, delektując  rozmowami z przedstawicielami z różnych regionów Polski. To wydarzenie, które nie tylko przynosi wymianę doświadczeń, ale również pozostawia po sobie niezapomniane wrażenia.

Klaudyna Bogurska-Matys - Redaktor Naczelna Omega Funeral Forum.