Organizator:

Omega Funeral Forum 2024

Agata Baryła

Agata Baryła

Dyplomowana coachka, mentorka, mistrzyni ceremonii świeckich, kulturoznawczyni, dziennikarka, wykładowczyni na wydziale Zarządzania WSB Merito w Poznaniu i Gdańsku. Specjalizuje się w komunikacji społecznej, interpersonalnej, interkulturowej. Interesuje się tanatologią i antropologią śmierci. Prowadzi indywidualny i grupowy coaching rozwojowy i żałoby, warsztaty i szkolenia z zakresu praktyk antyprzemocowych, antymobbingowych, standardów ochrony dzieci, przeciw przemocy ekonomicznej. Współtworzy podcasty/debaty oraz webinaria szkoleniowe i publicystyczne. Autorka poradnika dla początkujących o empatycznej komunikacji: "Nie tym tonem! Czyli okiełznać hejtera” oraz felietonów pisanych do najstarszego dziennika na Pomorzu Zachodnim, "Kuriera Szczecińskiego".

Prezentacje podczas Omega Funeral Forum

Piątek 19 kwietnia 2024

  • 14.30 - 15.30 Etyczny marketing w branży funeralnej / scena główna

  • 12.30 - 13.30 Etyczny marketing w branży funeralnej / sala warsztatowa

Ewa Brok

Ewa Brok

Certyfikowany szkoleniowiec i mówca Brian Tracy International z zakresu savoir-vivre i etykiety biznesowej.

Wspiera firmy w etykiecie komunikacji i zwiększaniu sprzedaży, poprzez budowanie dobrych relacji biznesowych w oparciu o zasady savoir – vivre. Jako wykładowca akademicki, dzieli się swoją wiedzą na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, Uniwersytecie Szczecińskim oraz Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Publikuje artykuły na łamach czasopism branżowych oraz uczestniczy, jako prelegent w konferencjach biznesowych. Absolwentka Europejskiej Akademii Dyplomacji, autorka interaktywnej książki „Kulturalnie w social media”, laureatka konkursu Polish Businesswomen Awards w kategorii Lider wśród trenerów etykiety biznesowej oraz laureatka pierwszego miejsca w konkursie LinkedIn Top Influencer 2021.

Prezentacja podczas Omega Funeral Forum

Sobota 20 kwietnia 2024

15:15 – 16:15    Doskonalenie umiejętności biznesowych / scena główna

  • Trening biznesowy z ekspertem ds. rozwoju osobistego
  • Zarządzanie stresem, efektywność osobista i profesjonalny rozwój

Klaudyna Bogurska-Matys

Klaudyna Bogurska-Matys

Redaktor naczelna magazynu Omega

Marketingowiec, wykładowca, twórczyni autorskiej audycji radiowej i podcastu „Jak dobrze, że jesteś”, w której rozmawiała między innymi z Markiem Woźniakiem, Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego i Jędrzejem Solarskim, wiceprezydentem Poznania. Z wykształcenia specjalista ds. stosunków  międzynarodowych, a w życiu interesuje się budowaniem relacji międzyludzkich. Kocha naukę przez całe życie, dlatego ukończyła kilka studiów podyplomowych, kursów marketingowych i szkoleń. Studia doktoranckie na Politechnice Poznańskiej na Wydziale Inżynierii Zarządzania pozwoliły na realizację ciekawych projektów naukowych, opracowanie licznych artykułów naukowych oraz pracę z międzynarodowymi studentami.  Kocha pracę z ludźmi i dla ludzi. Nie boi się odważnych projektów i uwielbia wyzwania. Potrafi zadawać pytania, nawet te niewygodnie, i umie słuchać z uwagą.

Dominika Hermanowicz

Dominika Hermanowicz

Mówca ceremonii humanistycznych

Od 2018 roku mówca ceremonii humanistycznych, w tym ostatniego pożegnania. Jej doświadczenie przyniosło motto „z szacunkiem dla tych, którzy odeszli, z empatią dla tych, którzy zostali” zgodnie z którym pracuje. Tym samym wprowadziła i spopularyzowała pojęcie osobistego pożegnania w obszarze świeckich pogrzebów w Polsce, dzięki czemu skupia swoją uwagę na konkretnym człowieku, zarówno tym żegnanym jak i jego najbliższych. Taka forma pracy sprawia, że oddaje istotę treści i wartości życia żegnanego człowieka będąc głosem jego najbliższych, którzy chcą publicznie wyrazić swoją miłość, wdzięczność i uznanie dla zmarłego po raz ostatni. Jednocześnie stwarza warunki, by zauważyć, nazwać i zrealizować osobiste potrzeby żałobników oraz podkreśla podczas pogrzebu znaczenie wsparcia dla nich na dalszej drodze ich żałoby. Impulsem do działania w tym obszarze stało się dla niej własne doświadczenie straty, które sprawiło, że poczuła i zrozumiała znaczenie uważnego, dokładnego i świadomego przygotowania do ostatniego pożegnania. Jej zasobami są m.in wrażliwość i konkretna, skrupulatna natura, które pozwalają jej być przewodnikiem dla innych na tej drodze.

Prezentacja podczas Omega Funeral Forum

Sobota 20 kwietnia 2024

11:00 – 12:00    Istota świadomej rozmowy z osobami w stracie w obliczu ostatniego pożegnania / sala warsztatowa

Elwira Liegman

Elwira Liegman

dyrektor Holistycznego Centrum Wsparcia po Stracie eMOCja, politolog, redaktor, producent, marketingowiec, life & business coach

Od 2011 roku związana z ideą hospicyjną. W 2019 roku podjęła się budowy pierwszego w Polsce holistycznego centrum wsparcia po stracie, które rozpoczęło swoją działalność w Gdańsku w lipcu 2020 roku obejmując opieką osoby w żałobie na całym świecie. Na stałe związana z Hospicjum Pomorze Dzieciom i Hospicjum Perinatalnym TuliPANI.

Mówca motywacyjny, twórca autorskich warsztatów dla kobiet zmagających się ze stratą i poszukujących pełni kobiecości.

Koordynator licznych projektów zgodnych z misją: „aby nikt w żałobie i chorobie nie był sam”. Organizator wielu eventów i warsztatów okołoterapeutycznych przełamujących tabu związane ze śmiercią i procesem umierania. Twórca przestrzeni dla dialogu międzyreligijnego i multikulturowego.

Od lat podróżuje po świecie w poszukiwaniu inspiracji dotyczących przeżywania śmierci i żałoby w różnych kulturach świata.

Prezentacja podczas Omega Funeral Forum

Sobota 20 kwietnia 2024

13:00 – 14:00 Zaopiekowanie emocji - swoich i klienta w kryzysowych sytuacjach / scena główna

Patrycja Piotrowiak

Patrycja Piotrowiak

Pasjonatka marketingu, w którym specjalizuje się od ponad 6 lat, ze szczególnym naciskiem na media społecznościowe. Dzięki edukacji na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku „Komunikacja Wizerunkowa” oraz bogatemu doświadczeniu zawodowemu, nabyła solidne fundamenty, które pozwalają tworzyć efektywne strategie marketingowe.

Wykład naszej prelegentki to unikalna okazja, aby dowiedzieć się, jak maksymalnie wykorzystać możliwości mediów społecznościowych do promocji swojej marki. Uczestnicy forum dowiedzą się jak budować relacje z odbiorcami i kreować angażujące treści.

Prezentacja podczas Omega Funeral Forum

Piątek 19 kwietnia 2024

15:30 – 16:30: Wykorzystanie nowoczesnych narzędzi marketingowych / scena główna

Ewa Więcek-Janka

Ewa Więcek-Janka

Przewodnicząca Rady Naukowej Sieci badawczej firm rodzinnych FaBeRNET.

Profesor Politechniki Poznańskiej, doktor habilitowana w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości, magister psychologii, inżynier zarządzania kieruje Katedrą Marketingu i Rozwoju Organizacji na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej.

Od 2002 roku zajmuje się problematyką funkcjonowania firm rodzinnych. Opublikowała blisko 200 publikacji w czasopismach naukowych. Wyniki swoich badań prezentowała na kilkudziesięciu konferencjach naukowych w kraju i za granicą. Odbyła dziesięć staży zagranicznych na światowych uczelniach.

Jednocześnie jest ekspertem Instytutu Biznesu Rodzinnego z ponad 20-letnią praktyką, wspiera w rozwoju sukcesorów, prowadzi mediacje, przeprowadza procesy sukcesyjne.

Jest członkinią: Fundacji Firm Rodzinnych, Polskiego Naukowego Towarzystwa Marketingu oraz Towarzystwa Zarządzania Produkcją.

Prezentacje podczas Omega Funeral Forum

Sobota 20 kwietnia 2024

10:00-11:00 Sukcesja. Chcemy czy musimy? Ewa Więcek-Janka / scena główna

12:00–13:00 Sukcesja. Czy jesteśmy na nią gotowi Ewa Więcek-Janka / sala warsztatowa

Mirosław Drohomirecki

Mirosław Drohomirecki

Założyciel oraz właściciel Warsztatowni DAISY

Magister ekonomii Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, absolwent Master of Business Administration Franklin University Ohio (USA), Mistrz florystyki. Prowadzi swoje autorskie szkolenia dla florystów, gdzie zaprasza uznanych oraz aktywnych florystycznie, utytułowanych fachowców. Praktyk biznesu, prowadzący również Kwiaciarnię DAISY w Kostrzynie nad Odrą. Z sukcesem łączy wiedzę biznesową z praktyką, świadcząc usługi dla klientów indywidualnych, gdzie realizuje szereg projektów o różnorodnej tematyce. Wykonuje florystykę komercyjną na najwyższym poziomie. W wolnych chwilach tworzy misterne projekty florystyczne. Często w swoich pracach dąży do wprowadzania lokalnych roślin z okolic swojej Warsztatowni, z którymi łączy go szczególny sentyment.

Prezentacje podczas Omega Funeral Forum

Sobota 20 kwietnia 2024

  9:00 – 12:30    Warsztaty florystyczne / przestrzeń Pracowni DAISY

12:30 – 13.00    Prezentacja prac florystycznych / scena główna

13:00 – 17:00    Prezentacja prac / przestrzeń Pracowni DAISY

Michał Krasoń

Michał Krasoń

Dziennikarz w Radiu Eska

Od wielu lat zajmuje się najważniejszymi problemami Poznania i Wielkopolski. Wielokrotnie przeprowadzał rozmowy z rządzącymi miastem, powiatem czy województwem, ale także ze zwykłym mieszkańcami. Prowadzi także lokalnie serwisy informacyjne. Najczęściej towarzyszy słuchaczom  w porannej drodze.

Warsztaty będą doskonałą okazją do poznania technik poprawnej artykulacji i mówienia w taki sposób, aby nas słuchano.

Prezentacja podczas Omega Funeral Forum

Piątek 19 kwietnia 2024

11:30 – 12:30: Warsztat z misji głosu / sala warsztatowa

Jan Miller

Jan Miller

Współwłaściciel firmy STOLTUR

Zajmuje się całokształtem działalności firmy rodzinnej, która już 125 lat funkcjonuje na rynku. Największym osiągnięciem jest przejście z zakładu rzemieślniczego do firmy średniej wielkości zatrudniającej ok. 130 pracowników. Firma nasza 97% swoich wyrobów eksportuje na rynki europejskie.

Prezentacje podczas Omega Funeral Forum

Sobota 20 kwietnia 2024

11.00 - 12.00   Firmy rodzinne

  • Prezentacja historii i sukcesów firm rodzinnych
  • Wyzwania i korzyści związane z prowadzeniem rodzinnego biznesu funeralnego
  • Dziedziczenie tradycji a nowoczesne podejście do biznesu
  • Sukcesja z sukcesem. Ale jak?