Organizator:

Prelegenci

Dr Halszka Witkowska

Dr Halszka Witkowska

Suicydolog

Ekspert Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Sekretarz Zarządu Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego, Wykładowca na Wydziale Artes Liberales UW, kierownik projektu Życie warte jest rozmowy. Pomysłodawczyni i koordynatorka pierwszej w Polsce platformy edukacyjno-pomocowej dla osób w kryzysie samobójczym i ich bliskich www.zwjr.pl Prace na rzecz łamania społecznego tabu wokół problemu samobójstwa oraz podniesienia świadomości społecznej w tym obszarze rozpoczęła przy okazji pierwszej w Polsce kampanii społecznej dotyczącej zachowań samobójczych we wszystkich grupach wiekowych, której była pomysłodawcą i koordynatorem. Jest również kierownikiem Interdyscyplinarnego Zespołu Profilaktyki Zachowań Samobójczych powstałego przy platformie www.zwjr.pl

 Dysertację obroniła z wyróżnieniem w 2019 roku na wydziale „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. Jest autorką książek „Samobójstwo w kulturze dzisiejszej. Listy samobójców jako gatunek wypowiedzi i fakt kulturowy” oraz wydanej w 2022 roku „Życie mimo wszystko. Rozmowy o samobójstwie”, a także współredaktorką monografii zbiorowej „Autodestrukcja. Sytuacje graniczne we współczesnej kulturze” i „Nikt nie chce umierać. Autodestrukcja w perspektywie kulturowej”, oraz „Poradnika dla moderatorów i administratorów serwisów internetowych”, a także poradnika „Interwencje po śmierci samobójczej – o znaczeniu i potrzebie działań postwencyjnych w szkole” oraz poradnik „Samouszkodzenia – zrozumieć aby zapobiec”. Od 2016 roku na Wydziale „Artes Liberales” prowadzi zajęcia dotyczące suicydologii. W 2018 roku uzyskała certyfikat suicydologa. Jest członkiem Zespołu Roboczego ds. prewencji samobójstw i depresji przy Radzie ds. Zdrowia Publicznego w Ministerstwie Zdrowia. Uczestniczyła w międzynarodowym grancie E-Life Long Learning in Prevention of Suicide in Europe w programie ERASMUS+. Ma na swoim koncie szereg publikacji naukowych z zakresu suicydologii, a także liczne wystąpienia na konferencjach oraz w mediach.

Ewa Brok

Ewa Brok

Certyfikowany szkoleniowiec i mówca Brian Tracy International z zakresu savoir-vivre i etykiety biznesowej.

Wspiera firmy w etykiecie komunikacji i zwiększaniu sprzedaży, poprzez budowanie dobrych relacji biznesowych w oparciu o zasady savoir – vivre. Jako wykładowca akademicki, dzieli się swoją wiedzą na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, Uniwersytecie Szczecińskim oraz Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Publikuje artykuły na łamach czasopism branżowych oraz uczestniczy, jako prelegent w konferencjach biznesowych. Absolwentka Europejskiej Akademii Dyplomacji, autorka interaktywnej książki „Kulturalnie w social media”, laureatka konkursu Polish Businesswomen Awards w kategorii Lider wśród trenerów etykiety biznesowej oraz laureatka pierwszego miejsca w konkursie LinkedIn Top Influencer 2021.

Magdalena Wieczorek

Magdalena Wieczorek

Psycholog

Jestem absolwentką psychologii o  specjalności klinicznej. Tytuł magistra uzyskałam na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Poznaniu. Obecnie kontynuuję edukację w  Instytucie Psychoterapii Pozytywnej we Wrocławiu. Do każdego podchodzę indywidualnie – człowiek jest dla mnie nadrzędną wartością. Korzystając z  wiedzy i  praktyki, dostosowuję odpowiednią formę pomocy. W swojej pracy kieruję się empatią, zrozumieniem i akceptacją drugiej osoby. Prywatnie uwielbiam podróże oraz zwierzęta – w szczególności koty i psy.

Sylwia Piskulska

Sylwia Piskulska

Mentorka, założycielka firmy Pictorial

Od ponad 20 lat pracuje w  branży marketingowej. Współtworzyła kilkadziesiąt brandów i pomogła kilkuset produktom wejść na półki sklepowe. Pracowała w  polskich i  międzynarodowych grupach, w  prostych i  złożonych organizacjach. To pozwoliło jej zrozumieć, jakie mechanizmy, ograniczenia i możliwości stoją za produktami – zarówno w branży B2B, jak i B2C. Swoim doświadczeniem menedżerskim dzieliła się jako mentor w Programie Mentoringowym Fundacji Liderek Biznesu. Chęć bycia niezależną doprowadziła ją do stworzenia agencji marketingowej Pictorial, którą tworzy już od 6 lat. Wierzy, że dobry projekt zaczyna się od wielkiej koncepcji. Lubi więc wspinać się wysoko, by zyskać szerszą perspektywę. Myśli pytaniami, bo działają na nią jak napęd. Prowadzą do najlepszych rozwiązań – prostych i adekwatnych do potrzeb. Najczęściej pomaga swoim klientom w opowiedzeniu ich historii. Tworzy nowe marki lub też nadaje nowy tor tym, które już istnieją. Tworzy marketing od serca i pracuje w poczuciu wzajemnego zaufania. Dlaczego? By czuć spełnienie po każdym zrealizowanym projekcie i móc cieszyć się jego sukcesem. By usłudze towarzyszyła wymiana energetyczna, która jest paliwem dużo droższym niż pieniądz!

Patrycja Owczarzak

Patrycja Owczarzak

Mistrz Świeckich Ceremonii Pogrzebowych

Źródłowo pochodzę z Poznania, ale jestem do dyspozycji rodzin na terenie całej Polski. Do posługi podchodzę jak do misji z konkretnym przesłaniem – „trzeba dawać ludziom nadzieję po śmierci Bliskiej Osoby”.
Z racji muzycznego wykształcenia wprowadzam formułę dla ostatniego pożegnania pod hasłem „pogrzeb jak Speaking Concert”, aby ceremonia była nietuzinkowa, a każda – absolutnie wyjątkowa. Zachęcam Rodziny, aby nie rezygnowały z udziału w pożegnaniach przed kremacją – pomagam im przygotować tę chwilę, prowadząc czuwanie – zarówno w wersji religijnej jak i świeckiej.
Poza moją posługą mistrzowską świadczę również usługę wsparcia w żałobie dla wszystkich, którzy takiej formy pomocy potrzebują. Głęboko wierzę, że trzeba mówić i pisać o dobrych praktykach w „funerałce”, które skutecznie podnoszą kulturę pogrzebu – publikuję w tym celu artykuły na autorskim blogu oraz aktywnie działam w mediach społecznościowych.

„Pogrzeb musi być piękny! – to moje motto, które przyświeca mi w każdym momencie mojej pracy.

Klaudyna Bogurska-Matys

Klaudyna Bogurska-Matys

Redaktor naczelna magazynu Omega

Marketingowiec, wykładowca, twórczyni autorskiej audycji radiowej i podcastu „Jak dobrze, że jesteś”, w której rozmawiała między innymi z Markiem Woźniakiem, Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego i Jędrzejem Solarskim, wiceprezydentem Poznania. Z wykształcenia specjalista ds. stosunków  międzynarodowych, a w życiu interesuje się budowaniem relacji międzyludzkich. Kocha naukę przez całe życie, dlatego ukończyła kilka studiów podyplomowych, kursów marketingowych i szkoleń. Studia doktoranckie na Politechnice Poznańskiej na Wydziale Inżynierii Zarządzania pozwoliły na realizację ciekawych projektów naukowych, opracowanie licznych artykułów naukowych oraz pracę z międzynarodowymi studentami.  Kocha pracę z ludźmi i dla ludzi. Nie boi się odważnych projektów i uwielbia wyzwania. Potrafi zadawać pytania, nawet te niewygodnie, i umie słuchać z uwagą.

Marek Cichewicz

Marek Cichewicz

Prezydent Światowej Organizacji Przedsiębiorców Pogrzebowych FIAT-IFTA

Od ponad 14 lat kreuje nową jakość branży pogrzebowej w Polsce. Od 2007 roku zarządza firmą BONGO Międzynarodowe Usługi Pogrzebowe, należącą do Grupy Klepsydra, wyspecjalizowaną w świadczeniu najwyższej jakości usług transportu ciał osób zmarłych za granicą. Firma jako jedna z niewielu na rynku posiada certyfikat ISO 9001:2015 i może się pochwalić dziesiątkami tysięcy wykonywanych usług pogrzebowych na całym świecie (w ponad 85 krajach). Jako Prezydent FIAT-IFTA z pasją i zaangażowaniem wspiera również rozwój startupu eKlepsydra oferującego system do generowania elektronicznych nekrologów. Z rozwiązania korzysta już ponad 190 firm pogrzebowych z całej Polski i setki tysięcy użytkowników z całego świata.

Robert Czyżak

Robert Czyżak

Prezes Polskiej Izby Branży Pogrzebowej, przedsiębiorca pogrzebowy prowadzący działalność i działający w branży od ponad 30 lat.

Łukasz Cholewicki

Łukasz Cholewicki

Koordynator Agencji Interaktywnej r360

Marketer z ponad 10-letnim doświadczeniem w planowaniu i wdrażaniu skutecznych kampanii reklamowych online. Na stałe współpracuje z czasopismem „Kultura Pogrzebu”, największego tytułem branży pogrzebowej w Polsce. Prywatnie zapalony biegacz i muzyk. 

Mirosław Drohomirecki

Mirosław Drohomirecki

Mistrz florystyki

Magister ekonomii Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, absolwent MBA na Franklin University Ohio (USA). Założyciel Warsztatowni DAISY, w której prowadzi swoje autorskie szkolenia dla florystów. Praktyk biznesu, prowadzący również Kwiaciarnię DAISY w Kostrzynie nad Odrą. Z sukcesem łączy wiedzę biznesową z praktyką, świadcząc usługi dla klientów indywidualnych, gdzie realizuje szereg projektów o różnorodnej tematyce. Wykonuje florystykę komercyjną na najwyższym poziomie. A wolne chwile uwielbia spędzać tworząc misternie i szczegółowo różnorodne projekty florystyczne. Często w swoich pracach dąży do wprowadzania lokalnych roślin z okolic swojej Warsztatowni, z którymi łączy go szczególny sentyment. 

Krzysztof Grządzielski

Krzysztof Grządzielski

Dziennikarz, prezenter radiowy, trener medialny i wykładowca akademicki.

Doktorant na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Jest ekspertem w zakresie media relations, wystąpień publicznych oraz komunikacji w nowych i tradycyjnych mediach.

Dr Tomasz Lewandowski

Dr Tomasz Lewandowski

Adwokat. Senior Associate SMM Legal

Ekspert w zakresie ochrony danych osobowych, prawa pracy oraz prawa szkolnictwa wyższego i nauki. Doktor nauk prawnych. Jako prodziekan ds. dydaktycznych kieruje kierunkiem prawo na poznańskiej filii Uniwersytetu SWPS. W SMM Legal działa jako Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Posiada doświadczenie we wdrażaniu systemu ochrony danych osobowych w podmiotach prywatnych i publicznych, głównie w e-commerce, R&D, marketingu. Wykładowca akademicki, autor publikacji naukowych i prasowych oraz prelegent konferencyjny. Sędzia międzynarodowych rund prestiżowego konkursu prawa międzynarodowego im. Philipa Jessupa. Trener drużyn studenckich uczestniczących w konkursach typu moot court.

Ks. Wojciech Nowicki

Ks. Wojciech Nowicki

Duchowny rzymskokatolicki, politolog, teolog, redaktor naczelny „Przewodnika Katolickiego” i Radia Emaus

Tomasz Salski

Tomasz Salski

Współwłaściciel BONGO sp. z o.o. oraz właściciel firmy pogrzebowej KLEPSYDRA sp. z o.o.

Dwukrotnie sprawował funkcję prezesa Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego (PSP). W tym czasie PSP zostało przedstawicielem Polski w strukturach Światowej Federacji Organizacji i Firm Pogrzebowych FIAT-IFTA. Skutecznie wypromował markę Targi Funeralne „Memento”. Jest głównym akcjonariuszem klubu piłkarskiego ŁKS Łódź. Mieszka w Rzgowie i aktywnie angażuje się w sprawy lokalnej społeczności jako wiceprzewodniczący Rady Biznesu przy Burmistrzu Rzgowa.